59. МЕЖДУНАРОДЕН ФЕСТИВАЛ 

МАРТЕНСКИ МУЗИКАЛНИ ДНИ

Русе, България
15 – 31 МАРТ, 2019

 

ПРОГРАМА 2019:

изтеглете в PDF формат >>>

                                                        
  15 15 март, петък, Доходно здание, 19 ч.
РУСЕНСКА ФИЛХАРМОНИЯ
Диригент ЙОРДАН КАМДЖАЛОВ
Г. Малер - Симфония №5
 16

16 март, събота, Доходно здание, з. Европа, 11 ч.
ХОР ПРОФ. ВАСИЛ АРНАУДОВ – Русе
Диригент СВИЛЕН ДИМИТРОВ
В. А. Моцарт – Missa Brevis, C Dur
Ф. Пуленк - Литании на Черната дева


16 март, събота, Доходно здание, 19 ч.
СОФИЙСКА ФИЛХАРМОНИЯ
Диригент ЕМИЛ ТАБАКОВ
Солист ЕВГЕНИ БОЖАНОВ пиано
Р. Шуман – Концерт за пиано oп.54
Е. Табаков – Симфония №10 (прeмиера)

 17

17 март, неделя, Доходно здание, 11 ч.
МАРИЕТА ПЕТКОВА пиано
Програма: Ф. Шопен – К. Дебюси


17 март, неделя, з. Европа, 19 ч.                             
Ансамбъл MУЗИКА НОВА
Диригент ДРАГОМИР ЙОСИФОВ
Солист КРАСИМИР ЩЕРЕВ акордеон
В. Влаев – Mixed studies (световна премиера)
С. Пиронков (син) – Reflex    
К. Илиев – Каденци из Tempi concertati II  
Б. Гандер – Ö  
С. Пиронков (син) – skin.double  
Ж. Гризе – Stèle  

 18

18 март, понеделник, Доходно здание, 19 ч.                                   
Саксофонен квартет SIGNUM   
ЛУКАС ГЕНЮШАС пиано
М. Мусоргски – Картини от една изложба за квартет саксофони
Н. Р. Корсаков – Шехерезада за пиано и квартет саксофони
Л. Бърнстейн – Симфонични танци из Уестсайдска история
Дж. Гершуин – Рапсодия в синьо за пиано и квартет саксофони              

 19

19 март, вторник, Доходно здание, 19 ч.
АНСАМБЪЛ JERUSALEM CHAMBER MUSIC FESTIVAL
ЕЛЕНА БАШКИРОВА пиано
МИХАЕЛ БАРЕНБОЙМ цигулка
ЖЕРАР КОСЕ виола
ПАБЛО ФЕРАНДЕС виолончело
ПАСКАЛ МОРАГЕС кларинет
Р. Шуман – Шест пиеси оп. 56
Л. В. Бетовен – Трио за пиано, виолончело и кларинет оп.38
Б. Барток – Контрасти SZ 111
Р. Шуман – Клавирен квартет оп.47

 20

20 март, сряда, Доходно здание, 19 ч.
Струнен квартет ФРОШ
ЕВГЕНИ БОЖАНОВ пиано
МИЕ МИКИ акордеон
Х. Пърсел – Фантазии за четири гласа
Д. Шостакович – Клавирен квинтет оп.57, сол минор
А. Пиацола – 5 пиеси за соло акордеон
А. Пиацола – Концерт за пиано, акордеон и струнен квартет Aconcagua

 21

21 март, четвъртък, ДЗ, з. Европа, 17:30 ч.
Концерт на Майсторския клас по пиано


21 март, четвъртък, Доходно здание, 19 ч.
Камерен ансамбъл СОФИЙСКИ СОЛИСТИ
Диригент ПЛАМЕН ДЖУРОВ  
Солисти МИНЧО МИНЧЕВ цигулка
НИКОЛАЙ МИНЧЕВ цигулка
КРАСИМИР ЩЕРЕВ акордеон
ГЕОРГИ ВАСИЛЕВ китара
Е. Григ – Струнен квартет, сол минор, оп.27
Й. С. Бах – Концерт за две цигулки, ре минор
М. Типет – Фантазия кончертанте по тема от Корели
А. Пиацола – Концерт за китара, акордеон и струнен оркестър

 22

22 март, петък, ДЗ, з. Европа, 17:30 ч.
Концерт на Майсторския клас по ансамбли


22 март, петък, Доходно здание, 19 ч.
Дворцова музика и танци от времето на Леонардо
Ансамбъл LA ROSSIGNOL
500 години от смъртта на Леoнардо да Винчи

 23

23 март, събота, з. Европа, 11 ч.
Струнен квартет ФРОШ
В. Казанджиев – Струнен квартет №8 (световна премиера)
Б. Спасов – Струнен квартет (световна премиера)
Б. Бритън – Три дивертименти
Д. Лигети – Струнен квартет №1


23 март, събота, Доходно здание, 19 ч.
Изкуството на Барока
ЕВГЕНИ БОЖАНОВ пиано
МИЕ МИКЕ акордеон
Програма: сонати от Й. С. Бах и Д. Скарлати 

 24 24 март, неделя, Доходно здание, 11 ч.
СТРУНЕН КВАРТЕТ ШУМАН
Светлин Русев цигулка
Тео Фушенре пиано
В. А. Моцарт – Соната за цигулка KV 379, сол мажор
Л. Яначек – Струнен квартет №2
Е. Шосон – Концерт за цигулка, пиано и струнен квартет

24 март, неделя, з. Култура, 17:30 ч.
Концерт на Майсторския клас по китара


24 март, неделя, ДЗ, з. Европа, 19 ч.
Musica Sacro-Profana
ЗЕФИРА ВЪЛОВА барокова цигулка
ЯВОР ГЕНОВ теорба
РОДНИ ПРАДА виола да гамба
МАРЧИН СВЯТКЕВИЧ клавесин
Програма:
Х. Бибер, Д. Букстехуде, А. Кертцингер, Й. Фробергер, Й. Капсбергер, А. Бертали

 

 25

25 март, понеделник, ДЗ, з. Европа, 17:30 ч.
Концерт на Майсторския клас по акордеон


25 март, понеделник, зала Опера, 19 ч.
Държавна опера – Русе
70 години Русенска опера
ДОН КАРЛОС – опера от Дж. Верди (премиера)
Диригент СУНАЙ МУРАТОВ
Режисьор Александър Текелиев
Сценография Иван Токаджиев
Костюми Ана-Мария Токаджиева
Участват: Ивайло Джуров, Марио Маланини, Светла Кръстева, Петя Цонева, Свилен Николов, Даниела Караиванова, Пламен Бейков

 

 26 26 март, вторник, Доходно здание, 19 ч.
Клавирно трио ВАНДЕРЕР
Й. Хайдн – Трио №27, ла-бемол мажор
Р. Шуман –Трио оп.63, ре минор
Ф. Шуберт – Трио оп.100, №2, ми-бемол мажор 

 

 27

27 март, сряда, ДЗ, з. Европа, 17:30 ч.
Концерт на Майсторския клас по цигулка


27 март, сряда, Доходно здание, 19 ч.
Струнен квартет МОДИЛЯНИ
Л. В. Бетовен – Струнен квартет оп.18, №5
И. Стравински – Три пиеси
Й. Брамс – Струнен квартет оп.51, №2

 28

28 март, четвъртък, Доходно здание, 19 ч.
ФЕСТИВАЛЕН ОРКЕСТЪР
Диригент ЕМИЛ ТАБАКОВ                                           
Клавирно дуо
АГЛИКА ГЕНОВА & ЛЮБЕН ДИМИТРОВ      
М. Брух – Концерт за 2 пиана и оркестър
А. Дворжак – Симфония №8  

 29

29 март, петък, ДЗ, з. Европа, 19 ч.  
Вдъхновени от Средиземноморието
Дуо КОЛАЖ
НОНА КРЪСТИНКОВА сопран
МАРИЯ РУСЕВА пиано
Програма: песни от Р. Хан, Г. Форе, М. Равел

 30

30 март, събота, ДЗ, з. Европа, 19 ч.
Concerto con Spasso
70 години от рождението на Божидар Спасов
Ансамбъл CRUSH (премиерна програма)
Програма: Л. Тобиасен, Е. Денисов, П. Керкелов, Д. Йосифов, Ф. Голдман,  Б. Спасов 

 

 31

31 март, неделя, Доходно здание, з. Европа, 11 ч.
120 години от рождението на Панчо Владигеров
Концерт на студенти
от НМА „ПРОФ. ПАНЧО ВЛАДИГЕРОВ“ – СОФИЯ


З1 март, неделя, ДЗ, з. Европа, 17 ч.
Концерт на Майсторския клас по оперно пеене


31 март, неделя, Доходно здание, 19 ч.
ФЕСТИВАЛЕН ОРКЕСТЪР
Диригент ЕМИЛ ТАБАКОВ
Солист СВЕТЛИН РУСЕВ цигулка
П. Владигеров – Класично и романтично
С. Прокофиев – Концерт за цигулка №2
И. Стравински – Сюита Жар птица (1919) 

  

Avatar
MARCH MUSIC DAYS INTERNATIONAL FESTIVAL
МЕЖДУНАРОДЕН ФЕСВТИВАЛ МАРТЕНСКИ МУЗИКАЛНИ ДНИ
SPONSORS, PARTNERS, DONORS • СПОНСОРИ, ПАРТНЬОРИ, ДАРИТЕЛИ
MEDIA PARTNERS • МЕДИЙНИ ПАРТНЬОРИ